DÜZENLi GRUP DERSLERİ PROGRAMI:

Salı, Nuve Yoga, Bahariye, Kadıköy, 12:00-13:00, Yoga Terapi

Çarşamba, Yogabakkalı, Selimiye, 20:00 - 21:15 , Her seviyeye açık

Perşembe, Nuve Yoga, Bahariye, Kadıköy, 18:45 -19:45 Yoga Terapi

Perşembe, Mia Atölye, Yeldeğirmeni Kadıköy, 20:15 - 21:30, Her seviyeye açık

 

Özel yoga dersleri

Boş bir alanınız varsa ben size gelebilirim ya da kısmen stüdyo gibi kullandığım Üsküdar Selimiye'deki evimde size özel ders yapabiliriz. Haftada en az iki ders yapmayı etki ve derinleşme açısından önemsiyorum ancak çeşitli kısıtlamalar yüzünden yapılacak düzenli 1 ders de hiç dersten her zaman çok daha yararlı olacaktır. 

En çok istediğim yoganın ulaşılabilir olması ama onun kadar önemlisi sürdürülebilir olması. Özel ders sizin için uygun değilse lütfen grup derslerini inceleyin.

Ne öneriyorum?

Özel dersler tek kişiye özeldir.

Dersler 55 dakika.

İster yoga terapi ister başlangıç, ister yin, akış ya da power dersleri. İster bir gün biri, bir gün diğeri ya da benim farklı tarzları, hem akış hem tekrarları iç içe soktuğum kendi tarzım.

 

KİŞİYE ÖZEL YOGA TERAPİ DERSLERİ

Yoga terapi nam-ı diğer Viniyoga sağlık açısından zaten binbir faydalı yoganın tüm gücüyle şifalandırmaya odaklanan bir türüdür. Bunu da yoga uygulamasını tamamen kişiye özel ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlayarak yapar. Diğer yoga serilemelerinden farkı herhangi bir akış olmadan pozlara belli sayıda tekrarlarda girip çıkarak yapılmasıdır. Pozun içine girip kalmaktan ziyade kaslar kas ve gevşet prensibiyle çalıştırılarak kasların doğru fonksiyonlarını yeniden kazanmaları sağlanır. Nefes merkezli asana çalışmaları ile kronik kasılı kaslar rahatlar, tembelleşmiş kaslar yeniden canlandırılırken sinir sistemi uyarılır, sağ beyin sol beyin dengelenir, üstünde bilinçli kontrolümüz olmayan kaslara da sinir sistemi üstündeki bu dengeleyeci çalışmalar ile ulaşılması hedeflenir. 

Boyun ve bel problemleri, skolyoz, sırt ve omuz ve kol ve el problemlerinde, kalça ve bacak ve diz ve ayak problemlerinde kişiyi zorlamadan, onun ihtiyaçlarına göre bir ders oluşturulur.

Aynı şekilde, dıştan içe doğru şifalandırarak çalışan yoga terapi sisteminde tip 2 diabet, yüksek ya da düşük tansiyon, stres, uykusuzluk, kronik yorgunluk, fibrolmiyalji, MS, Parkinson, astım, KOAH, alerjiler, kabızlık, irritabl bağırsak sendromu, dolaşım problemleri, anksiyete, hipotiroid ve kanser gibi rahatsızlıklar ile de çalışılır.

Yukarıdaki fizyolojik rahatsızlıkların hepsinde yetkin bir yoga terapi hocası rehberliğinde düzenli yoga terapi uygulaması semptomlarda belirgin rahatlamalar sağlayarak hayat kalitesini yükseltmektedir.

Ne öneriyorum?

Kişiye özel dersler. Haftada 1 ya da iki ders yapıp kalan günlerde ihtiyacınız ve günlük rutininize göre beraber oluşturacağımız 5-15 dakikalık uygulamaları evinizde düzenli yapmanız.

Dersler 50 dakika.

Viniyoga hakkında daha detaylı bilgi için kaynağına bkz